saf.10-min
saf.5-min
saf.7-min
saf

У Будинку Спілки письменників України (вул. Банкова, 2) 2 листопада відбувся Літературний вечір пам’яті, присвячений творчості видатного українського поета Володимира Радіоновича Коломійця «До серця людського». Координатори цього проекту - Народна артистка України, Перший міністр культури незалежної України, драматург, завідувач кафедри сценічного та аудіовізуального мистецтва Лариса Хоролець та Відмінник освіти України, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов Ірина Сафонова.

Володимир Коломієць – унікальна постать не лише в українській літературі, а взагалі у вітчизняній культурі, політиці, філософії… Автор понад 40 книжок віршів, поем, есе, публіцистичних статей. Він створив свій неповторний поетичний світ чистих, високих почуттів та глибинної філософії, з чітко означеним ритмічним контуром, самобутньою ритмомелодикою і оригінальним словниковим ландшафтом. Твори Володимира Радіоновича перекладені російською, білоруською, вірменською, чеською, словацькою, болгарською, польською, сербською, румунською, італійською та іншими мовами. І сам Володимир Коломієць працював у галузі поетичного перекладу з різних мов на українську. Поет досліджував українську міфологію, етимологію та мову, цікавився есеїстикою та народознавством. Удостоєний 1993 року Державної премії України імені Т. Г. Шевченка за збірку поезій «Золотосинь». В.Коломієць належить до числа тих небагатьох сучасних поетів, яких упізнають з перших рядків.

Творчість Володимира Коломійця актуальна і сьогодні, тому хвилює і цікавить молоде покоління українців. Саме бажання висловити свою любов і шану поетові, прочитати улюблені вірші спонукали друзів і прихильників творчості митця та поетичного слова зібратися разом і в колі однодумців провести Літературний вечір, присвячений творчості видатного українського поета Володимира Радіоновича Коломійця «До серця людського».

На заході завдяки дружині Володимира Коломійця пані Людмилі та брата поета Олега Низенка (теж поета) була представлена книжково-ілюстративна виставка, присвячена творчості Володимира Коломійця «Поки ще світить Сонце…». З нею ознайомилися усі присутні на вечорі.

Розпочали вечір студенти Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва, вони висловили свої почуття до Володимира Радіоновича як найталановитішого українського поета сучасності. Режисер-постановник цього яскравого дійства – старший викладач кафедри режисури Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва Ігор Грінберг.

Творчо заявили про себе на вечорі студенти 1 курсу Інституту сучасного мистецтва спеціальності «Сценічне мистецтво»: Верхняк Марія, Бибочка Владислава, Дринь Владислав, Іванникова Богдана, Завалій Юлія, Мороз Діана, Перепелицина Олександра, Петько Олександра, Починок Тетяна, Субота Євген, Хоролець Сергій, оригінально подав поезії В. Коломійця студент 1 курсу Інституту практичної культурології та арт-менеджменту спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності» Калита Арсеній та неперевершено декламувала поезії майстра пера, пропустивши їх крізь свою душу актриса шоу бізнесу Вікторія Микитенко.

Вступне та заключне слово звучало від найкращого друга Володимира Коломійця - Вадима Крищенка, українського поета-пісняра, Заслуженого діяча мистецтв України, Народного артиста України, заслуженого працівника культури, члена Національної Спілки письменників України, лауреата літературно-мистецьких премій імені Івана Нечуя-Левицького, імені Андрія Малишка та імені Дмитра Луценка, Кавалера багатьох державних нагород. У своєму виступі він зробив акцент на багатогранності таланту і яскравій особистості В.Коломійця.

Теплі та душевні, пройняті ліризмом спогади про талановитого генія сучасності неперевершеного Володимира Коломійця звучали з вуст Івана Драча, поета, перекладача, кіносценариста, драматурга, державного і громадського діяча, Героя України, та багатьох інших друзів, колег, учнів видатного поета.

На завершення Вадим Крищенко подякував всім учасникам такого змістовного і корисного заходу, бо, увійшовши у цей поетичний світ, кожний відкрив для себе щось нове, незвідане... Така незглибима природа справжньої літератури і мистецтва – наповнювати нас красою, силою, естетикою і творити в ім’я високих почуттів та національних ідей!

Завідувач кафедри української та іноземних мов,
кандидат педагогічних наук, доцент
Сафонова Ірина Григорівна