НАШЕ ЖИТТЯ – ТЕАТР!

"Якби суть театру полягала лише в захоплюючому видовищі, можливо, і не варто було б вкладати в нього стільки сил. Але театр - це мистецтво відображати життя"

К. Станіславський

1
2
3
4
5
6
7
8
9

Театр – це ніби інший вимір! Тут все життя можна прожити за короткий відлік часу… Театр – це особливе мистецтво, яке опанувати може далеко не кожен. Тільки справжні таланти в змозі створити той невичерпний вимір театру! Тож студентів Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв можна з упевненістю вважати талановитими акторами!

Упродовж чотирьох днів, з 19 по 22 жовтня Кам’янець-Подільський перетворився у центр театрального мистецтва, адже у місті зібралося 17 колективів з різноманітних куточків України та закордону, серед яких був і Естрадний театр «Шарж».

Всеукраїнський театральний фестиваль «Комора» відбувся вже втретє. Своїми комедіями, драмами, трагіфарсами, містикою та іншими жанрами відвідувачів заходу дивували актори з Києва, Львова, Харкова, Рівного, Одеси, Чернівців, Миколаєва, Дніпра, Мелітополя і навіть Польщі.

Як згадує Марійко Анна, студентка групи РАВ-16:

«В цьому фестивалі ми приймали участь вперше, але були приємно здивовані рівнем такого молодого і мало відомого заходу. Ми відкрили для себе чимало колективів, зустріли і старих друзів».

Перший день фесту відкрив виступ мімів, згодом на сцену вийшли театри-студії «Парадокс» (м. Одеса), «В.Т.н.К» (м. Воскресенськ), естрадний театр «Шарж» (м. Київ), народний театр «Лінк» (м. Кам’янець-Подільський) та організатори «Комори» – театр «Тандем». Третій день зворушив глядачів виставою «Віяло безсмертя» від навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів). Порадувала цікавим творчим експериментом і Міжнародна театральна майстерня «Antitava», під час якої польські та українські актори намагалися зобразити драматичну прірву між людьми в залі очікування.

Окрім вистав в програму заходу входило чимало екскурсій та майстер-класів. Таможня Анастасія, студентка групи РАВ-16, пригадує:

«Наш виступ відбувся в перший день фестивалю, протягом наступних днів ми відвідували інші спектаклі, які надихнули нас на нові творіння. Майстер-класи від професійного журі, які проводилися для учасників фестивалю, були неймовірно цікавими та корисними для кожного з нас. А нічна екскурсія містом з чудовим екскурсоводом, з театралізованим фаер-шоу та танцями подарували нам незабутні емоції».

Здавалося, що митцям вдалося задовольнити найрізноманітніші смаки поціновувачів культури. Підготовка до фестивалю потребувала особливих зусиль, за словами Марійко Анни:

«Підготовка до фестивалю була нервовою та складною. Власне, як і будь-яка підготовка… Багато роботи, яку ми виконували всюди, де була можливість. Звісно, без переживань не обійшлося!»

Дійсно, підготувати виставу – це не аби як складно. Така робота потребує чимало зусиль, адже без цього неможливо досягти успіху! Як зазначає Таможня Анастасія:

«Над виставою «Райська земля» ми працювали приблизно рік, з кожним разом вона трансформувалася, кожен актор все більше поглиблювався у творче, нелегке життя геніальної жінки, яка є гордістю України – Марії Примаченко. Захоплює те, що вона, незважаючи ні на що, вміла знаходити прекрасне у світі та несла у світ думку про те, що Рай на землі, що треба жити тут і зараз, любити, творити.

Ми шукали багато методів, форм, образів вираження саме цієї теми і зуміли досягти певного успіху, але зупинятися ми не збираємося. Наші пошуки і робота буде продовжуватися і надалі».

За підсумком професійного журі у номінації "Краща режисерська робота" нагороду отримав естрадний театр “Шарж” (м. Київ).

Також кращі актори цьогорічної "Комори" отримали індивідуальні нагороди. Студентка НАКККіМ Таможня Анастасія була відзначена нагородою «Краща актриса» за роль Марії Примаченко у виставі «Райська земля».

Як говорить Анастасія:

«Дійсно, такого я не очікувала, адже конкуренція була дуже потужною. Головною метою було поділитися історією видатної жінки, донести до глядача основну ідею. Проте мрії здійснюються!»

Перше місце, за рішенням альтернативного журі, здобув естрадний театр «Шарж» з виставою «Райська земля», окрім цього вистава отримала і приз глядацьких симпатій.

Марійко Анна з гордістю говорить:

«Я знала, що «Шарж» - потужний театр і разом ми здатні на багато! Але я дійсно була здивована таким успіхом… Ми отримали 4 нагороди! Це найбільша концентрація нагород у одного колективу за весь фестиваль, це дуже приємно!»

Ми щиро вітаємо естрадний театр «Шарж» з таким чудовим результатом і бажаємо нових творчих натхнень та успіху!!!

Корисна iнформацiя
Канцелярія: