РЕКТОР АКАДЕМІЇ ВАСИЛЬ ЧЕРНЕЦЬ ВЗЯВ УЧАСТЬ В НАРАДІ РЕКТОРІВ МИСТЕЦЬКИХ ВНЗ З МІНІСТРОМ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ЄВГЕНОМ НИЩУКОМ

1
2
3

29 червня під головуванням Міністра культури України Євгена Нищука відбулась нарада з ректорами мистецьких вищих навчальних закладів з метою розгляду актуальних питань, пов’язаних з підготовкою до проведення вступної кампанії та нового навчального року. Зокрема, розглядалися питання підвищення рейтингу українських мистецьких ВНЗ, специфіки конкурсного відбору у мистецьких навчальних закладах та питання державного замовлення.

«Ця зустріч довгоочікувана і була запланована дуже давно, потрібно обговорити багато проблемних питань, які потребують негайного вирішення та стратегічних напрямків роботи ВНЗ. Також надзвичайно важливо порушити практичні питання, зокрема, питання держзамовлення, боргів, зарплат, стипендій і особливостей конкурсного відбору», - наголосив Міністр культури Євген Нищук, відкриваючи нараду.

«Ми маємо бути готовими відстоювати нагальні проблеми кожного з наших вищих навчальних закладів, однак найбільш пріоритетною на сьогодні є інфраструктурно-господарча частина, зокрема, підготовка до нового навчального сезону», - сказав він.

Голова Ради з питань культурно-мистецької освіти Мінкультури, ректор Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Олексій Безгін поінформував присутніх про здійснений аналіз роботи мистецьких вузів та виявлену проблематику їх діяльності, а також запропонував варіанти вирішення цих проблем.

«Зроблений нами аналіз роботи мистецьких вузів демонструє, що проблематика більшості навчальних закладів однакова. Але ми робимо все можливе і неможливе, вживаємо велику кількість заходів задля поліпшення роботи наших освітньо-мистецьких закладів», - повідомив Олексій Безгін.

З поміж іншого, під час обговорення порушених питань, було запропоновано сформувати пропозиції до умов прийому на навчання за мистецькими спеціальностями та провести спільно з представниками Міністерства науки і освіти погоджувальну нараду із зазначеного питання.

Під час наради також піднімалися питання необхідності більш активного залучення іноземних студентів до вітчизняних мистецьких закладів та розробки мистецькими ВНЗ інвестиційних проектів для покращення матеріально-технічної бази закладів.

Прес-служба Міністерства культури України

Корисна iнформацiя