Відкрите заняття народної артистки України Ганни Захарченко

KHR0115-min
KHR0118-min
KHR0148-min

Наукові та творчі здобутки народу незалежної України свідчать про його значний та невичерпний потенціал. Сучасне вокальне виконавство потребує певного осмислення специфіки професійної освіти, що включає дослідження особливостей процесу художньої, авторської та ін. інтерпретацій чи то народного мелодійного тексту народної пісні, або авторського музичного твору виконавцем в поєднанні з вивченням характеру та напрямку розвитку відповідної пісенної та загалом вокальної культури, в тому числі і ступеня впливу культурно-мистецьких еталонів як світових так і вітчизняних на зміну або утворення нових виконавських традицій, що створювали та створюють і понині видатні майстри вокальної сцени...

Особливим виховним чинником в роботі зі студентами-вокалістами є показ тематичних майстер-класів або відкритих занять провідними викладачами – засновниками національної сучасної вокальної школи.

Відкрите заняття професора кафедри естрадного виконавства НАКККіМ народної артистки України Захарченко Ганни Яношівни стало яскравою подією. Тема відкритого заняття: «Звукоутворення на основі вокально-діафрагмального дихання» викликала професійний інтерес у студентів всіх курсів кафедри естрадного виконавства, а також в колах професорсько-викладацького складу кафедри. Цінність цього заняття - це подача такої складної та суто професійної методологічно-технологічної теми, що була розкрита на основі національного контексту та різножанрового вокального репертуару, а саме: від української народної пісні «Ніч яка місячна» у виконанні Руслана Рузметова, пісні з репертуару М.Собко «А моя любов» у виконанні Оксани Андросюк, «Арії Містера Ікс» І.Кальмана у виконанні Андрія Ковтуна до виконання рок-балади С.Вакарчука «Коли навколо ні душі» і пісні гурту AC\DC «Highway to hеll» у виконанні магістранта Ростислава Гаркуші.

На відкритому занятті були присутні у повному складі випускники-бакалаври, студенти 1-го та 3-го курсів, які жваво реагували на запропоновані варіанти вокальних вправ, задавали наввипередки свої запитання за темою заняття, реагували на художні виступи студентів класу - учасників відкритого заняття.

Висновки присутніх викладачів кафедри дуже позитивні. Зокрема було підкреслено цікавий виклад теми та ґрунтовний теоретичний матеріал, професійно-методично вірне проведення заняття, чітке акцентування на основні позиції поданої теми, чіткість поставлених завдань, що доведені до завершального етапу, яскравий додатковий художній матеріал, а також створена професійна та ділова атмосфера, як серед студентів так і викладачів.

Повідомлення підготувала Олена Туріна

Корисна iнформацiя
Інститут публічного управління та кадрової політики:
Канцелярія: