понеділок-неділя 09:00-18:00

DSC 0175-min
DSC 0179-min
DSC 0180-min

Кафедра української та іноземних мовІнституту практичної культурології та арт-менеджменту організувала і творчо провела Міжнародну студентську науково-практичну конференцію «І.Я. Франко і сучасне державотворення» («Ivan Franko and Modern State Building»). З перших нот музичного твору, що виконувала на скрипці Лауреат міжнародних конкурсів-фестивалів, кандидат мистецтвознавства, доцент, професор кафедри естрадного виконавства Туріна Олена Андріївна стало зрозуміло, що настрій заходу буде урочистим та святковим. Відкрив конференцію доктор філософії, професор, Заслужений працівник освіти України, Лауреат Національної премії України в галузі науки і техніки, академік Академії наук Вищої освіти України, ректор Академії, професор Чернець Василь Гнатович. З вітальним листом від Міністерства освіти і науки України виступила кандидат економічних наук, доцент, старший науковий співробітник відділу модернізації вищої освіти Сухомлин Лідія Євтихівна. Наснаги та творчих успіхів учасникам та гостям конференції у своєму виступі побажала завідувач кафедри української та іноземних мов, кандидат педагогічних наук, доцент Сафонова Ірина Григорівна.

Франкове ймення рідне й дороге кожному українцю. З глибин народу піднявся велет духу, лицар честі, вчений і борець за правду і справедливість. Філософ і мислитель, перекладач і суспільно-громадський діяч – це Іван Франко – син народу, що вгору йде. А ще й неперевершений літературознавець, фольклорист, прекрасний знавець народної творчості, збирач і укладач збірок народних пісень, жартів, бувальщин та анекдотів. Різні аспекти Франкової діяльності розглянули у своїх ґрунтовних доповідях учасники конференції: кандидат політичних наук, доцент кафедри публічного управління та гуманітарних наук Рева Тетяна Сергіїна, студенти Академії - Бондаренко Анастасія, Томашевський Владислав, Міщенко Юлія, Шевченко Анна, Желіба Вікторія, Калмикова Світлана, Наконечна Марина, Тюріна Вікторія, Філюк Артем та ін.

Титанічна праця І. Франка органічно й закономірно поєдналися з піснею, бо за словами Каменяра – «то великі дві сили». З неперевершеними творчими музичними номерами виступили студенти Павленко Єлизавета, Галіс Еміль, Зайчук Вікторія.

Від ранньої поетичної збірки «Балади і розкази» – до могутньої поеми «Мойсей» – такий шлях пройшов Франко-поет. Поетичні твори Франка українською мовою та у перекладах на німецьку, іспанську, італійську, англійську мови виконували студенти Ющенко Дарина, Коваленко Анастасія, Єрмолович Марія, Буханець Єлизавета, Щур Анна, Радюшкіна Анастасія.

Студентська міжнародна конференція «І.Я. Франко і сучасне державотворення» («Ivan Franko and Modern State Building») ще раз підтвердила велику кількість обдарованої молоді Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, яка прагне поповнити когорту молодих науковців!

Ушакова Ірина Олександрівна,
кандидат педагогічних наук,
доцент кафедри української та іноземних мов

Корисна iнформацiя