понеділок-неділя 09:00-18:00

2-min
3-min
4-min

В залі Вченої Ради Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв кафедрою естрадного виконавства Інституту сучасного мистецтва (завідувач кафедри – народний артист України Мустафаєв Ф.М.) проведено творчу зустріч – майстер-клас з відомим скрипалем сучасності, композитором, педагогом Кирилом Стеценком і провідним концертмейстером НМАУ ім. П.І. Чайковського, дипломантом міжнародних конкурсів Наталею Строчан.

Це був справжній майстер-клас по створенню скрипкового чуда! Скрипка в руках Майстра співала, плакала, лякала, звеселяла, відносила думками у високу далечінь небес, гойдала на лагідних хвилях під яскравими теплими сонячними променями. Разом з Кирилом Стеценком та його чарівничою скрипкою ми навіть йшли у нічній темряві під дощем у повнолуння, неначе у фільмі жахів, відчуваючи то небезпеку, то жаль і скорботу, після яких наступало просвітління, яке переходило в суцільний захват і щастя!

Після чергового ферматного флажолету хотілося просто мовчати і слухати тишу, що ми, слухачі, і робили. А потім, неначе прокинувшись від зачарованості, вибухали щирими оплесками!

Почули ми і єдиний фортепіанний твір відомого українського композитора Кирила Стеценка «Заповіт Шевченка "Як умру, то поховайте"» у виконанні Н. Строчан та єдиний його скрипковий твір «Пісня без слів». В одному вихорі пронеслись Два танці (Козачок і Танець) та наспівалася задушевна Колискова у виконанні К. Стеценка.

Цікавим відкриттям для всіх слухачів стало використання української лірницької пісні «Ой я бідний, нещасливий», нині відомої мелодії на слова Семена Климовського «Їхав козак за Дунай», у Темі і 12 варіаціях «Фолії» Арканджело Кореллі. Нам пощастило почути тринадцяту варіацію, написану Кирилом Вадимовичем на цю тему, яка підкреслила звучання української відомої пісні і ми разом тихесенько підспівували, посміхаючись один одному від єднання нашою українською піснею, якою захоплювалася Європа понад сторіччя тому. І хотілось голосно й разом співати: «Їхав козак за Дунай».

В Каденції «Фолії» А. Кореллі ми струменіли разом за звуком, фізично відчуваючи, неначе крила з’являлися у кожного з нас, і ми летіли над усім світом з широко розкритими білими крилами у Чистий четвер у Лаврі.

Пізнавальною для вокалістів була розмова про аудіо-запис усіх (а це – 1500!) романсів українських композиторів відомим бас-баритоном сучасності Павлом Гунькою.

Своєрідним лейтмотивом творчої зустрічі студентів, викладачів і справжнього Майстра-Скрипаля стало гасло «Концерт – це вистава, в дію якої включені всі присутні в залі». Так і було – від горлового стогону виконавця до мурашок у слухачів під час бездоганного виконання «Трелі диявола» композитора Джузеппе Тартіні (Соната соль мінор в обробці для скрипки і фортеп’яно Фріца Крейслера).

Дякуємо, Майстре! До нових творчих зустрічей!

Світлана Садовенко

СКРИПКОВЕ ДИВО

В залі Вченої Ради Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв кафедрою естрадного виконавства Інституту сучасного мистецтва (завідувач кафедри – народний артист України Мустафаєв Ф.М.) проведено творчу зустріч – майстер-клас з відомим скрипалем сучасності, композитором, педагогом Кирилом Стеценком і провідним концертмейстером НМАУ ім. П.І. Чайковського, дипломантом міжнародних конкурсів Наталею Строчан.

Почули ми і єдиний фортепіанний твір відомого українського композитора Кирила Стеценка «Заповіт Шевченка "Як умру, то поховайте"» у виконанні Н. Строчан та єдиний його скрипковий твір «Пісня без слів». В одному вихорі пронеслись Два танці (Козачок і Танець) та наспівалася задушевна Колискова у виконанні К. Стеценка.

Цікавим відкриттям для всіх слухачів стало використання української лірницької пісні «Ой я бідний, нещасливий», нині відомої мелодії на слова Семена Климовського «Їхав козак за Дунай», у Темі і 12 варіаціях «Фолії» Арканджело Кореллі. Нам пощастило почути тринадцяту варіацію, написану Кирилом Вадимовичем на цю тему, яка підкреслила звучання української відомої пісні і ми разом тихесенько підспівували, посміхаючись один одному від єднання нашою українською піснею, якою захоплювалася Європа понад сторіччя тому. І хотілось голосно й разом співати: «Їхав козак за Дунай».

В Каденції «Фолії» А. Кореллі ми струменіли разом за звуком, фізично відчуваючи, неначе крила з’являлися у кожного з нас, і ми летіли над усім світом з широко розкритими білими крилами у Чистий четвер у Лаврі.

Дякуємо, Майстре! До нових творчих зустрічей!

Світлана Садовенко

Корисна iнформацiя
Інститут публічного управління та кадрової політики:
Канцелярія: