Мовне портфоліо особистості: сучасні техніки

IMG 7779
IMG 7786
IMG 7804
IMG 7807

Кафедра української та іноземних мов провела науково-методичний семінар «Мовне портфоліо особистості: сучасні техніки». Спікером семінару була кандидат педагогічних наук, доцент Сургай Світлана Олександрівна. Вона презентувала європейське мовне портфоліо, показала прогрес у мовній практиці та окремих аспектах професійної діяльності Портфель-звіту, поділилася власним досвідом з впровадження у навчальний процес ЄМП.

Цікавою і конструктивною виявилася дискусія з питання ЄМП, яку підтримали завідувач кафедри української та іноземних мов, доцент Сафонова Ірина Григорівна, доценти кафедри української та іноземних мов Ушаков Артем Сергійович і Ушакова Ірина Олександрівна.

Багато питань було у професора НАКККіМ Філіної Антоніни Петрівни, методиста сектора моніторингу забезпечення якості освіти Копійки Людмили та суттєвих доповнень у аспірантів та докторантів Академії.

Радою Європи прийнято єдиний стандарт Мовного Паспорту.

Для майбутньої перспективи наших студентів проект Європейського Мовного Портфоліо важливо впроваджувати в українську практику починаючи вже сьогодні. Зростає важливість розвитку самооцінної діяльності студента, що включає в себе: самоаналіз і самооцінку, самопізнання, визначення власних цілей у навчанні, застосування своїх індивідуальних стратегій у їх досягненні, розробку особистого навчального плану, самоорганізацію і самореалізацію особистості.

Європейський Мовний Паспорт свідчить про досягнутий на певний момент рівень володіння мовою, визначений відповідно до Європейської шкали оцінювання рівнів сформованності складових комунікативної компетенції.

Мовна Біографія передбачає залучення студента до організації своєї індивідуальної іншомовної діяльності у процесі навчання, до спостереження за своїми успіхами і результатами.

Досьє демонструє відібрані і розміщені в ньому роботи студента, які свідчать про його досягнення у навчанні або зразки з практики іншомовної діяльності, зазначені і описані у Паспорті та Мовній Біографії.

Практичне значення портфоліо: атестація в майбутньому; систематизація діяльності власника портфоліо; фактор, який стимулює професійний розвиток.
Викладачі, студенти, аспіранти та докторанти Академії долучайтеся до співпраці!

Кафедра української та іноземних мов

Корисна iнформацiя
Інститут публічного управління та кадрової політики:
Канцелярія: